Jump to content
[[Template core/global/global/lkeyWarning is throwing an error. This theme may be out of date. Run the support tool in the AdminCP to restore the default theme.]]

Dlaczego Mumble a nie VT czy TS?


Jaśnie Pan
 Share

Recommended Posts

Kiedy zatwardziali gracze sieciowi słyszą hasło Mumble, w kontekście komunikatora voice, z lekceważeniem się krzywią, i wskazują na lepsze, bardziej profesjonalne komunikatory takie jak TeamSpeak czy też Ventrilo. Oba te komunikatory na pewno są bardzo popularne. Gracze CS uważają że lepszy jest Ventrilo. Dużo graczy serii COD i BF przesiaduje na kolejnych wersjach TeamSpeaka. Każdy chwali swoje, jednak obie grupy zupełnie nie doceniają możliwości ich młodszego konkurenta rozwijanego na zasadach open source. Mumble jest dosyć surowym w wyglądzie i konfiguracji programem. Bogactwo funkcji konfiguracyjnych dla jednych może wydawać się dużą zaletą, dla innych zaś powodować może zawrót głowy i skutecznie odrzucić od programu. Administratorzy serwerów Mumble także nie mają lekko. Konfiguracja narzędzi do administracji (których i tak jest niewiele) i uruchomienie ich na niektórych systemach operacyjnych może nastręczać prawdziwych problemów.

Powyższe zdania są wstępem do obejrzenia dwóch testów jakie pojawiły się w serwisie hlds.pl. Na ringu, w jednym narożniku stanęły TS i Ventrilo, w drugim zaś, Mumble. Warto obejrzeć testy. Różnica szybkości działania (opóźnienie) jest słyszalna gołym uchem !. Test robi wrażenie i pokazuje jak daleko darmowe Mumble odskoczyło od komercyjnej konkurencji.

Poniżej link do porównania:

http://hlds.pl/Porównanie_komunikatorów_głosowych - polecam obejrzeć filmiki !!!

~wiciu @ g4g

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.