Jump to content
[[Template core/global/global/lkeyWarning is throwing an error. This theme may be out of date. Run the support tool in the AdminCP to restore the default theme.]]

1 %


UrseK
 Share

Recommended Posts

Rozliczenia tuż tuż.

Moi drodzy - 1% od podatku jest elementem koniecznym, jednak to od nas zależy, gdzie on trafi.

Nie wpisując nic, ów 1% doliczany jest do pozostałego podatku, natomiast zawsze możemy dopisać odpowiedni KRS i swoim gestem pomóc w kształtowaniu współczesnej młodzieży.

Co by dużo nie gadać, a informacje przelać.

Wpisując poniższe dane pomagacie 1 Łódzkiej Drużynie Harcerzy, której od wielu już lat jestem drużynowym. Niestety z biegiem czasu ceny rosną, a instytucje niechętnie wspierają nasz związek przez co problemy techniczne są na porządku dziennym i utrudniają pracę.

W imieniu całej 1 ŁDH dziękuję za poświęconą chwilkę na przeczytanie no i oczywiście zachęcamy do współpracy.

DANE do 1 %:

NUMER KRS: 0000283814

CEL SZCZEGÓŁOWY 1%: - POLESIE-[1ŁDH, Młode Orlęta]

Informacja dla mnie o tyle ważna, że jest to jedyne źródło w ty roku dofinansowań obozowych dla dzieciaków z problematycznych rodzin. Jeśli możecie, przekażcie dalej lub popytajcie znajomych. z góry dziekuje!

Link to comment
Share on other sites

tak tak 1% podatku.

Fakt , są firmy co 1% dochodu jest heh ... można wyżyć rok :).

Prawda jest taka, że moja dzielnica ( Stare Polesie ) nie nalezy do najciekawszych pod względem społeczności - i to też ma odbicie na dzieciakach, które nikomu winne nie są warunków w jakich musza się wychowywać.

Jako ktoś, kto chce im zapewnić jakieś pamiątki z dzieciństwa staram się wszelkimi mozliwymi sposobami pozyskać grosza aby urozmaicić im czas spędzany na zbiórkach.

Niezbyt ciekawa sprawa, ale nawet motywuje gnojków byśmy zbierali makulature, złom i inne takie - grosz to grosz. Dlatego ta akcja 1% jest ważna :P, bo wtedy faktycznie można cokolwiek zebrać co np. pozwoli dzieciakowi pojechać na wakacje.

aaa.. i dodam jeszcze - WKURWIAJĄ MNIE PSEUDO FUNDACJE, które pierdolą piękne wierszyki jacy to oni nie są itp. a CHUJA robią !!! - nie wszystkie, ale uwierzcie mi... jako fundacje, też mają swoje wydatki oraz system finansowy, który przeważnie wygląda tak, że działacze traktują to jako swoją pracę i w niejednym przypadku normalnie wypłacają sobie "należności".

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

MNR- żałosne.

Ursek- no takich firm, co mają ten 1% jakiś duży jest mało, o ile są. Zazwyczaj firmy z dużymi przychodami mają dość sprawną księgowość, zatem maksymalizują koszta i na koniec wychodzi, że albo płacą dochodowego prawie nic, albo nie raz to nawet są na minusie :) Przykra prawda, ale najwięcej dochodowego płaci szary człowiek.

Co do fundacji, to trochę głupi jesteś, wybacz, albo może naiwny. Znam ludzi, co w takich pracują, oczywiście masz wolontariuszy, którzy cośtam robią i myślą, że budują lepszy świat, ale kadra kierownicza czerpie z tego dość duże zyski. Na przykład mają co najmniej 2 razy do roku szkolenia. Jak to wygląda? Lecą nad basen morza Śródziemnego i tam 2 tygodnie obijają się, płacąc za kasę fundacji :P

Ponadto taka fundacja musi realizować tzw. cele statutowe, zatem oprócz wpłacenia kasy na jakieś szpitale czy cokolwiek, muszą zapewnić np. samochód służbowy kierownikowi, pod postacią wozidła za ~100 tysi. I żeby nie było zbyt miło, taka osoba nie ma limitu kilometrów, tak samo jak na telefon służbowy nie ma limitu wydanych pieniędzy :P

Oczywiście pozyskiwanie pieniędzy to nie tylko 1%, ale wpłaty od różnych ludzi. Chyba domyślacie się dlaczego? Jakoś w końcu trzeba obracać kasą z niezbyt czystych źródeł :P

Podsumowując jeżeli już chcecie wpłacać na czyjeś konto ten 1% niech to będzie już taki Ursek, pewnie przepije połowę tego, połowę połowy wyda na dziwki, a reszta dopiero da dzieciakom, to i tak pieniądze będą lepiej wykorzystane niż te z wielu znanych fundacji niektórych prywatnych telewizji ;)

Link to comment
Share on other sites

Podsumowując jeżeli już chcecie wpłacać na czyjeś konto ten 1% niech to będzie już taki Ursek, pewnie przepije połowę tego, połowę połowy wyda na dziwki, a reszta dopiero da dzieciakom, to i tak pieniądze będą lepiej wykorzystane niż te z wielu znanych fundacji niektórych prywatnych telewizji :)

powiem Ci , ze nawet jakbym chciał to za dużo mam elementów koniecznych, które ukazuje przy rozliczaniu :P. Możesz być pewien, że co do grosza idzie na dzieciaki.

a co do fundacji - wolontariusze to nic innego jak narzędzie w rękach przedsiębiorcy - tyle :P.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.