Jump to content
[[Template core/global/global/lkeyWarning is throwing an error. This theme may be out of date. Run the support tool in the AdminCP to restore the default theme.]]

Ekonomia, polityka, konflikty zbrojne.


dzejkobini
 Share

Recommended Posts

33acq5s.jpg

Jest takie miejsce w sieci, gdzie Polska jest prawdziwą potęgą. Gdzie możemy być dumni z sytuacji w naszym kraju. Gdzie skarbiec państwowy jest pełny, a politycy pracują w pocie czoła dla naszego wspólnego dobra. Gdzie nie ma podziałów na "równych i równiejszych", bo każdy, kto tylko będzie chciał, może się wybić, zaistnieć, a nawet... zmienić bieg historii...

Tym miejscem jest e-Sim. Gra wbrew pozorom nie ma nic wspólnego z Simsami. Jest to przeglądarkowa symulacja świata, której głównym (ale nie jedynym) aspektem są wojny, nowe podboje, pozyskiwanie nowych terenów.

6h51sw.png

JAK WYGLĄDA AKTUALNA SYTUACJA POLSKI?

Ambicje mamy spore, obecnie mamy we władaniu całą Rosję oraz USA, a z pomocą naszych sojuszników (Węgrów, Bułgarów, Litwinów, Rumunów, Włochów i Indonezji) atakujemy Serbię. To oni chcieli wojny jako pierwsi, planowali po cichu atak na nas, jednak przejrzeliśmy ich, okazaliśmy się cwansi i ruszyliśmy na nich w momencie, gdy niczego się nie spodziewali. Okupujemy już ich 4 regiony, ale dwa nadal pozostają w ich rękach. Pomóż nam zagrabić serbskie bogactwa, każdy nowy żołnierz jest teraz na wagę złota. A wojna z Serbią to nie koniec, cały świat stoi przed nami otworem. Dołącz do nas już dziś i poczuj jak to jest, gdy Polska dyktuje warunki reszcie świata. :)

6h51sw.png

GDZIE JEST HACZYK?

e-Sim (serwer: PRIMERA) jest grą całkowicie darmową, nie ma żadnych bonusów za prawdziwe pieniądze. Jaki więc my mamy interes w tym, by pozyskać nowych graczy? Odpowiedź jest prosta: chcemy wzmocnić naszą e-Simową Polskę. W tym celu organizujemy Baby-Boom, czyli masowe promowanie gry w Internecie w nadziei, że nasza inicjatywa ściągnie do e-Sima nowych Polaków. Niestety w ostatnim czasie ubyło sporo graczy, a bez nich jest o wiele trudniej. Rejestrując się z tego linka polecającego, Poland Org, czyli nasz narodowy skarbiec dzięki Tobie zostanie zasilony kwotą pięciu Gold w momencie, gdy osiągniesz 7 level. Zwróć uwagę na fakt, że Ty również dostaniesz 2 Gold. Jeżeli zarejestrujesz się nie podając nicka osoby zapraszającej, ten mały bonus przepada.

6h51sw.png

MODUŁ WOJSKOWY

Możesz rozwijać się w kierunku militarnym, walczyć w najważniejszych dla Polski bitwach, piąć się po szczeblach kariery wojskowej, zdobywać kolejne rangi, od kaprala aż po generała armii, oraz medale Battle Hero dla najdzielniejszego wojaka. Możesz założyć swoją własną grupę bojową i werbować do niej nowych rekrutów.

MODUŁ EKONOMICZNY

Ale równie dobrze możesz skupić się na module ekonomicznym gry, posiadać własne firmy, zatrudniać setki pracowników, inwestować w akcje, a nawet mieć własną spółkę giełdową, importować towary i... płacić podatki, a w końcu stać się majętnym, rozpoznawalnym przedsiębiorcą i budzić postrach na rynkach wszystkich krajów.

MODUŁ POLITYCZNY

A może wolałbyś wybrać karierę polityczną? Jeżeli tylko umiesz zjednywać sobie ludzi i przekonasz ich, by na Ciebie głosowali - dostaniesz się do kongresu i znajdziesz się w dwudziestce najważniejszych ludzi, a Twoim zadaniem będzie głosowanie w ustawach decydujących o losach Polski (jak wypowiadanie wojen, proponowanie sojuszu, usunięcie z urzędu prezydenta, dodruk pieniędzy czy zmiana podatków...) Możesz wstąpić do dowolnej istniejącej partii politycznej albo też stworzyć całkiem nową i skupiać w niej ludzi o podobnych do Twoich poglądach. Gdy zyskasz już pewne doświadczenie w grze, możesz również spróbować swoich sił w nieformalnym rządzie, dostać się na staż, awansować na stanowisko wiceministra, a końcu zostać ministrem w którymś z czterech resortów: MON, MEN, MGiF, MSZ. Jeżeli okażesz się godnym zaufania, być może nawet pewnego dnia zostaniesz wybrany prezydentem Polski...;)

MODUŁ DZIENNIKARSKI

Niezależnie od tego, którą drogę rozwoju wybierzesz (albo może spróbujesz realizować się we wszystkich naraz), możesz jednocześnie być dziennikarzem, prowadzić własną gazetę, wydawać artykuły. Im będą one lepsze, tym więcej zbiorą votów i subów, a wtedy mają szansę dostać się do Globala, czyli na listę kilku najbardziej poczytnych artykułów z całego świata! A Ty w nagrodę zyskasz popularność oraz medal Media Mogul.

6h51sw.png

GRA SPOŁECZNOŚCIOWA

Ponad modułem ekonomicznym, politycznym, militarnym i dziennikarskim, e-Sim to przede wszystkim gra społecznościowa. Właściwie całe życie gry toczy się na IRCu, gdzie mamy mnóstwo kanałów tematycznych. Najważniejszym z nich jest #e-sim.pl, główny kanał Polski. Tam dzieje się najwięcej. Poza tym swoje kanały mają ministerstwa, kongres, grupy bojowe, a nawet partie polityczne. Na IRCu się spotykamy i rozmawiamy nie tylko o e-Simie, ale na dowolne tematy. Kiedy toczy się ważna dla Polski bitwa, zbieramy się wszyscy na IRCu, nieraz dostajemy dofinansowania od Ministerstwa Obrony Narodowej w postaci itemów potrzebnych do walki (broń, food, gifty). Razem pilnujemy końcówki rundy i walczymy na T2, czyli 2 minuty przed końcem rundy. Nie ma nic piękniejszego niż odniesione w ten sposób wspólne zwycięstwo. :D

6h51sw.png

PORADNIKI DO GRY:

Strona e-Sim Center- czyli ponad 30 poradników do gry po polsku.

Najważniejsze z nich to:

Pierwsze kroki w e-Sim, Interfejs gry oraz Jak się walczy?

15d75gn.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.